Dinar Haberleri Websitesine Hoşgeldiniz.
CHP KONGRESİNDE KADINLAR ÖN PLANA ÇIKTI 

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal’ın divan başkanlığı yaptığı kongredeki diğer divan kurulu üyeleri de kadınlardan oluştu


Haber Tarihi : 02-12-2017  

CHP KONGRESİNDE KADINLAR ÖN PLANA ÇIKTI 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Dinar İlçe Kongresi Park Ala Toplantı ve Seminer Salonunda yapıldı. Mevcut başkan Mevlüt Er Başkanlığında tek liste şeklinde gidilen kongrede bayanlar ön plana çıktı. CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal’ın divan başkanlığı yaptığı kongredeki diğer divan kurulu üyeleri de kadınlardan oluştu. 

CHP İlçe Başkanı Mevlüt Er kongrede yaptığı konuşmasında önceden kongrenin kadınlara ithaf edileceğini açıkladığını, bu bağlamda hem divan kuruluna hem de yönetim kurulu üyeliklerine kadınları seçtiklerini söyledi. Atatürk’ün kadına ve kadın haklarına verdiği önemi ve değeri de anlatan Er, “Kadınlarımızı önceliyoruz, onların hepsine katılım belgesi takdim edeceğiz” dedi.

İl Başkanı Demirkırkan Hedef Gösterdi

CHP Dinar İlçe kongresine katılarak bir konuşma gerçekleştiren CHP Afyonkarahisar İl Başkanı Kemal Demirkırkan Dinar CHP’lilere hedef göstererek Dinar Belediyesinin kazanılması gerektiğini, il genel meclisine en az bir kişinin gönderilmesini ve 6’ya çıkan milletvekili sayısından en az 2 tanesinin CHP vekil olması gerektiğini belirtti. CHP’lilerin ülkesinin geleceğini, çocuğunun işe girmesinden önde tuttuğunu da vurgulayan Demirkırkan, “Türkiye’de artık gündemi biz belirliyoruz. 15 yıldır bir AKP iktidarı var. Artık bıçak kemiğe dayandı. Açılım süreci dendi, bir dönem muhterem hoca dendi 15 Temmuz yaşandı. Sonra Reza Zarrab olayı oldu ve iş adamı olarak salınıverildi. Şimdi Zarab’ı hain ilan ettiler. Zarab hain idi de zamanında neden iş adamı ödülü verdiniz?” dedi. 

Dinar CHP Kadın Kolları Başkanı Emekli Öğretmen Fatime Demiray ise Atatürk’ün kadınlara verdiği hakları ve son zamanlarda kaybedilen hakları partililere anlattı. 

En son konuşmayı Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal yaparak konuşmasında şunları söyledi ;

“Eğer genelde iktidar istiyorsak önce yerelde iktidarı sağlamamız lazım yerel iktidara en yakın ilçelerden biride Dinar ilçesi bunu sadece ben söylemiyorum seçim sonuçları da söylüyor. En son 16 nisan referandumunda Sultandağı’ndan hayır çıktı Afyon da hayır’ın ikinci çıktığı en yüksek ilçemiz Dinar çıktı. Bu başarının gerçekleşmesinde başta Dinar İlçe örgütümüz olmak üzere örgütümüz neznin deki tüm yol arkadaşlarımı en içten dileklerimle kutluyorum. Yeni seçilecek yönetimimizle omuz omuza çalışacağız şimdiden yol arkadaşlarıma başarılar diliyorum. dedi.

Gerçekleşen Kongre sonucunda ise CHP İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu üyeliklerine Mevlüt Er, Mehmet Altıntaş, Ayten Emren, Perihan Gürsu, Yasemin Çalışkan, Ebru Cengizay, Veli Güneş, Bora Karakaya, Erdoğan Mutlucan, Ali Arıkan, Bayram Ceylan, Suat Gülkaya, Abdülaziz Bekle seçildiler.

Ramazan Gürbüz


Haberle İlgili Ziyaretçi Yorumları
Bu haberle ilgili henüz hiç ziyaretçi yorumu yazılmamıştır. İlk yorumu yapmak için lütfen buraya tıklayınız...
  Ziyaretçi Yorumu
 
Bu Bölüme Ait Diğer Haberler