Dinar Haberleri Websitesine Hoşgeldiniz.
BÜYÜK MENDERES İSLAH PROJESİ NE OLDU?

Dinar’a yeni bir hayat katacak, ilçemizden geçen “Menderes Nehrinin Islahı Projesi” için yapılması gereken ne gerekiyorsa hükümet olarak destek ve hizmetin verileceği konuşuldu.6Aralık2016


Haber Tarihi : 27-12-2017  

BÜYÜK MENDERES İSLAH PROJESİ NE OLDU?

İlçemizin kanayan yarası olan Büyük Menderes 2017 yılınıda mahzun bitirdi. Sayın Milletvekili Ali Özkaya'nın kendiisni ziyaret eden muhtarlarımıza Büyük Menderes projesinin maketini gösterek ödeneğin ayrıldığını ve projenin uygulanmasına 2017 yılında başlanacağı ifade edilmişti.

Bu konuda hafızalarımızı bir defa daha yoklayalım.

6Aralık2016

Milletvekili Özkaya, resmi Facebook adresinden fotoğraflı olarak yaptığı açıklamada, “Dinar İlçemiz için seçim müjdelerimizden birisi olan, Büyük Menderes Nehri’nin Islahı ve Çevre Peyzajı Projesi’ni DSİ yetkililerimizle birlikte inceledik. Sn. Bakanımız Veysel Eroğlu Bey’in talimatlarıyla çalışılan ve yaklaşık maliyeti 20 Milyon TL’yi bulacak olan Proje’nin yapımına 2017 yılında başlanacak inşallah. Dinarımızın çehresini değiştirecek olan bu güzel yatırım hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

buyuk-menderes-nehris-islahi-1

 

8 Aralık2016

Yüksel: Bakanlığımızın Menderes Projesi Dinar’ın Çehresini Değiştirecek

AK Parti Dinar İlçe Başkanı Burhanettin Yüksel, DSİ 18. Bölge Müdürü Âdem Coşkun’u makamında ziyaret etti. Ziyareti esnasında, Dinar ve Bölgesinde devam eden ve gelecek için yapılması planlanan projeler hakkında bilgi alarak istişarede bulundu. Özellikle gündemi ilgilendiren konu olan Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya’nın da bizzat yakından takip ettiği, yıllardır üzerinde çalıştığı ve Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun destekleriyle Dinar’ın çehresini değiştirecek ve Dinar’a yeni bir hayat katacak, ilçemizden geçen “Menderes Nehrinin Islahı Projesi” için yapılması gereken ne gerekiyorsa hükümet olarak destek ve hizmetin verileceği konuşuldu.

Yüksel: Bakanlığımızın Menderes Projesi Dinar’ın Çehresini Değiştirecek

 

24Mayıs2017

Özkaya ile gerçekleşen toplantıda muhtarlar, Dombay ovası kapalı sulama sistemi, 4 yıllık Yüksek Okulun nereye yapılacağı, Çivril Uşak yolunun ne zaman hizmete gireceği, bazı kurumlarda yer alan personel eksikliklerinin giderilmesiyle alakalı yapılan çalışmalar ve devamlı göç veren bir şehir olan Dinar’ın ekonomik durumu hakkında bazı istişareler gerçekleştirdiler.

http://www.dinarumuthaber.com/wp-content/uploads/2017/05/18581804_1358236244260743_1516274139908561415_n.jpg

 

 

Ve bugün 27 Aralık 2017 ve Büyük Menderes ile alakalı arazide başlayan hiçbir çalışma yok. Büyük Menderes bitkin ve mahzun bir şekilde pislik içerisinde akışına devam ediyor.

 


Haberle İlgili Ziyaretçi Yorumları
Bu haberle ilgili henüz hiç ziyaretçi yorumu yazılmamıştır. İlk yorumu yapmak için lütfen buraya tıklayınız...
  Ziyaretçi Yorumu
 
Bu Bölüme Ait Diğer Haberler