Dinar Haberleri Websitesine Hoşgeldiniz.
ŞAİRLER ŞİİRLERİNİ AFRİN İÇİN OKUDULAR

Dinar yazarlar şairler kültür derneği üyesi şairlerden, Abdurrahman Ertürk, Refik Kaplan, Mehmet Özcan, Rıfat Yiğit, Mehmet Sait Alaş ve Hasan Alpars tarafından yazılan şiirler


Haber Tarihi : 10-02-2018  

ŞAİRLER ŞİİRLERİNİ AFRİN İÇİN OKUDULAR

Dinar yazarlar şairler kültür derneği tarafından hazırlanan, “ Şairlerimiz şiirleriyle Zeytin Dalı harekatına destek veriyor” adlı program yapıldı.

Proğram Dernek Başkanı Yaşar Sağlamın yaptığı açılış konuşmasıyla başladı. Yaşar Sağlam konuşmasında; “ Ülkemize yönelik tehdidin ortadan kaldırılması maksadıyla TSK nin 20 Ocak 2018 tarihinde başlattığı “Zeytin Dalı”  harekatı  başarıyla yürütülmektedir. Bu  harekatın başarıyla tamamlanması en büyük dileğimizdir. Bu harekat  sırasında bu gün itibarıyla on sekiz askerimizi şehit verdik. Bu milletimizi derinden üzmektedir. Şairler duygulu insanlardır. Şairlerimiz bu harekat ile alakalı şiirler yazdılar. Bu gün sizlerle o şiirlerini paylaşacaklar. Ben bu vatan için, bu bayrak için şehit olan tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize de acil şifalar diliyorum.” Dedi.

Şehitlerin aziz hatıralarına sunulmak üzere Bağlar mahallesi muhtarı Gazi Yılmaz tarafından Kuranı Kerim okundu.  Dinar yazarlar şairler kültür derneği üyesi şairlerden, Abdurrahman Ertürk, Refik Kaplan, Mehmet Özcan, Rıfat Yiğit, Mehmet Sait Alaş ve Hasan Alpars tarafından yazılan şiirler beğeniyle dinlendi. Dernek Başkanı Yaşar Sağlam şair Ülker Aygün tarafından yazılarak bu gecede okunması istenilen şiiri okudu.

Proğram proğrama katılanlara teşekkür edilerek sona erdi.


Haberle İlgili Ziyaretçi Yorumları
Bu haberle ilgili henüz hiç ziyaretçi yorumu yazılmamıştır. İlk yorumu yapmak için lütfen buraya tıklayınız...
  Ziyaretçi Yorumu
 
Bu Bölüme Ait Diğer Haberler