Dinar Haberleri Websitesine Hoşgeldiniz.
DİNAR’DA HASTANE YÖNETİCİLERİ TOPLANDI
Kamu Hastaneleri Birliği Afyonkarahisar Genel Sekreteri Ayhan Erenoğlu İlçelerde bulunan devlet hastanelerinin Yöneticileri
Haber Tarihi : 05-03-2013  
DİNAR’DA HASTANE YÖNETİCİLERİ TOPLANDI
Kamu Hastaneleri Birliği Afyonkarahisar Genel Sekreteri Ayhan Erenoğlu İlçelerde bulunan devlet hastanelerinin Yöneticileri ile Dinar’da yaptığı toplantıda, Hastanelerin özel hastaneler gibi hızlı çalışacağını, her zaman hastalara Güleryüz gösterileceğinin altını çizdi.
Afyonkarahisar Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı ilçe devlet hastaneleri Yöneticileri ve Dinar ilçe protokolü Dinar Park Ala Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıda bir araya geldi. Hastanelerin sorunları ve gelecekteki devlet hastanelerinin durumlarının ne olacağı konuşulan toplantıda Hastane Yöneticileri kendi hastaneleri tanıtıcı bilgiler verdi.
Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar’ın da katıldığı toplantıda, Yeni Dinar Devlet Hastanesinin son durumu gündeme geldi. Başkan Acar, yeni hastane için Belediyeye ait olan Otogarı da Sağlık Bakanlığına devir edebileceklerini, 100 Yataklı olacağını 250 yataklı bir hastane olmasının çok daha iyi olacağını belirtti.
Kamu Hastaneleri Birliği Afyonkarahisar Genel Sekreteri Ayhan Erenoğlu toplantıda yaptığı konuşmada şunları söyledi, “Özel sektörde olduğu gibi hızlı adımlar atmak için Kamu Hastaneleri Birliği kuruldu. Önceden Dinar’a personel gönderileceği zaman Valiliğe yazı gönderildi. Şimdi ise, böyle bir şey yok, artık elimiz çok güçlendi. Afyon’a ilk geldiğimizde hızlı adımlar atabildik. Hastanelerin sorunlarını kısa sürede çözdük. Bu bölgede 4 tane ilçe var. Amacımız bu ilçelere ne yapabiliriz? Hastanelerin ihtiyaçları nelerdir? Gibi konuları araştıracağız. Alımları toplu olarak yapıyoruz. Bütün hastanelerin ihtiyaçları toplu yapılıyor. Çünkü bu sistemde mallar çok daha ucuza alınılabiliyor” dedi.
Dinar İlçe Kaymakamı Avni Kula ise Hastane Yöneticilerine yönelik yaptığı konuşmada, insanın birinci önceliği yaşamdır. İlk önce can sağ olacak. Diğer hizmetler her zaman yapılabilir. Sağlık sektöründe son yıllarda büyük gelişmeler oldu. Dışarıdan sağlık turizmi bile gelişmeye başladı. Ortak görevimiz vatandaşlara hizmettir. Gün geçtikçe sağlık hizmetleri çok daha iyiye gidiyor” dedi.
Her şeyin başı sağlıktır diyerek konuşmasına başlayan Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar, Sağlık hizmetlerinde yeni sistemi beğendiğini, devlet hastanelerinin özel hastaneler gibi çalışacağını ve sağlık anlamında her şeyin çok daha güzel olacağını ifade ederek şunları söyledi, “Dinar ilçesi 54 köyü olan büyük bir ilçe. Hastanemiz şu an itibariyle fiziki anlamda çok yetersiz. Doluluk oranı aşırı derecede fazla. Şimdi ise yeni bir hastane yapılıyor. Gönül isterdi ki 100 kişilik değil 250 kişilik olsun. Biz belediye olarak yeni hastane yapımı için yer verdik. Ben buradan otogarda vermeyi taahhüt ediyorum, yeter ki hastane 250 yatak sayılı olsun. Ben ve belediye her zaman sizlerin arkasındayım ve hizmetinizdeyim” şeklinde konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından Dinar Devlet Hastanesi Yöneticisi Bayram Beder ve diğer ilçelerdeki hastane yöneticileri slayt eşliğinde hastanelerini tanıcı bilgiler verdi. Dinar Devlet Hastanesi Yöneticisi Bayram Beder yaptığı tanıtımında, 2 kasımdan beri motivasyon ziyaretlerinin Genel Sekreter tarafından yapıldığını, her ne kadar fiziki şartlar iyi olmasa da bu açığı vatandaşlara Güleryüz göstererek kapattıklarını söyledi.
Dinar’da yapılan Hastane Yöneticileri toplantısına, Dinar İlçe Kaymakamı Avni Kula, Evciler İlçe Kaymakamı Hasan Gökpınar, Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar, Cumhuriyet Başsavcısı Müslüm Arslan, Cumhuriyet Savcısı Mehmet Şekerci, Hastane Yöneticisi Bayram Beder ve İlçelerin Hastane Yöneticileri katıldı.

Haberle İlgili Ziyaretçi Yorumları

ah güzel ilçem kimlere kaldık ,kim yönetiyor bu hastaneyi dinarda dinarlı doktormu kalmadımı? 6 ay kalmaz giderler bunlarda hastaneyi dinarlılarmı yönetiyor yoksa bundadamı ithalata başvurduk? ( 06-03-2013 / 11:55:08 )

Ayhan Ekin
  Ziyaretçi Yorumu
 
Bu Bölüme Ait Diğer Haberler