Dinar Haberleri Websitesine Hoşgeldiniz.
ŞEHİTLER ve İKTİDAR OLMAK
Köşe Yazısı Tarihi : 20-08-2015       
H. Fikri Ulusoy
fikriulusoy@gmail.com

( Uzak Bakış )

ŞEHİTLER ve İKTİDAR OLMAK

            19 Ağustos 2015 Çarşamba Kayseri

            Eve gelmeden önce okula uğradım, arkadaşlar bugün 4 şehidimiz olduğunu söylediler. Gündemi konuştuk... Koalisyon, seçim vb.

            Eve geldiğimde saat 18.00’i geçiyordu.

            Haberler, uzaktan bomba ile patlatılan  askeri araçta bulunan askerlerden 8 askerimizin şehidimizin olduğunu bildiriyorlardı. Balkona geçtim. Uçak sesleri gelmeye başladı kulağıma. Erkilet Havaalanından kalkan askeri uçaklar bunlar. Gri renkteler. Hava kararmadan önce gördüklerim 4 motorlu. Hava karardıkça motorlarını sayamıyorum. Alçaktan uçuyorlar şehrin üzerinde. Seslerini duyuyorum, ışıklarını görüyorum. Burun kısmında bir beyaz ışık, kanatlarda birer beyaz ışık daha. Altta ortada görünen ışık ise kırmızı. Hilal ve  yıldızı andırıyorlar ışıklar. Bindikleri uçakların ışıkları da şehit olup örtündükleri de ay ve yıldız Mehmetlerin dedim.

            Sivas-Malatya tarafına uçuyorlar akşamın karanlığında. Malatya, Diyarbakır veya Van askeri havaalanları olacak durakları...

            Sayıları 21.00’e kadar 12’yi geçmişti daha fazla da sayamadım. Ne zaman Doğu ve Güneydoğumuzda olaylar olsa hainler sabrımızı taşırsa bu hareketliliği gördüğüm aklıma geldi.

            1 ayda 40’ tan fazla şehit verdiğimiz şu dönemde bu uçaklar, askeri malzemenin yanında Şehit olmak için koşanları da taşıyorlar. Bazen de şehit olan askerlerimizi baba ocağına geri götürüyorlar diye düşündüm.

            Bir de :

            -  “ Affet beni oğlum 18.000 liram yoktu”.

            Diyerek şehit oğlunun tabutuna sarılıp ağlayan anayı.

            Uçaklar, düşüncesi devleti, milleti olan askerleri taşıyordu vatanın bölünmezliği için, bireysel çıkarlarını milletin çıkarlarından üstün tutanlara inat. Kalleş, kahpe, emperyalizmin uşaklarına karşı durmak için.

            Doğu ve Güneydoğunun yandığı kadar yüreklerin de yandığı bu günlerde gündem yalancı koalisyon oyunlarının sonuçları ile seçimle meşgul... Ateş düştüğü ile kalıyor. Acı düştüğü yerde büyüyor. Sonuç! Herkesin hesabı bir olmadığı...

            Partiler, politik şirketlerdir cümlesi aklıma geliyor. Şirketler bilançoyu düşünür diyorum. Bilanço ise sonuç ne olursa olsun iktidar olmaktır.

Yazıyla İlgili Ziyaretçi Yorumları
Bu haberle ilgili henüz hiç ziyaretçi yorumu yazılmamıştır. İlk yorumu yapmak için lütfen buraya tıklayınız...
  Ziyaretçi Yorumu
 
Bu Yazarın Diğer Yazıları