Dinar Haberleri Websitesine Hoşgeldiniz.
HASTAHANE KAVŞAĞI NE OLACAK?
HASTAHANE KAVŞAĞI NE OLACAK? Değerli okurlar; Daha önce  (27.10.2013) tarihinde Opet kavşağıyla ilgili bir yazı hazırlamıştım.Bu yazıdan hemen sonra Opet kavşağına trafik ışıkları  konuldu  ve bu  kavşak daha güvenli bir hale geldi. Gerçi yol ortası trafik işaret direklerinin hemen önüne dikilen trafik levhaları sürücülerin ışıkları ...
Haber Tarihi : 04-01-2014  

HASTAHANE KAVŞAĞI NE OLACAK?

Değerli okurlar;

Daha önce  (27.10.2013) tarihinde Opet kavşağıyla ilgili bir yazı hazırlamıştım.Bu yazıdan hemen sonra Opet kavşağına trafik ışıkları  konuldu  ve bu  kavşak daha güvenli bir hale geldi.

Gerçi yol ortası trafik işaret direklerinin hemen önüne dikilen trafik levhaları sürücülerin ışıkları görmelerini engellemesi gibi gariplikler hala devam ediyor.

Bana göre ilk yapılan hatalı projenin maalesef olumsuzluklarının tamamı giderilememiştir. Son haliyle , Opet kavşağıyla ilgili olarak ancak “buna da şükür “ diyoruz.

Şehir içi yolla ilgili şu anda en çok merak edilen konu ise park kahvesinden hastaneye girişle ilgili meseledir.

Bilindiği gibi sağlık kuruluşuna , acile gidecek yolların en kısa ve kestirme yollar olması esası vardır. Acil müdahalenin önemi , hastanın hayatı için önemli olanın en kısa zamanda doktora ulaştırılması  olduğu tartışmasız bir gerçektir.

Bu açıdan baktığımızda ;

Park kahvesi yönünden , şehir içerisinden ,Dinar Devlet Hastanesi Acil servisine hastayı ulaştıracak aracın şu an hangi yolu kullanması gerektiği size sorulsa vereceğiniz cevap herhalde;

Elbette en kısa olan yol olmalı  olurdu.

Pekala mevcut durum nedir?

Eğer şehir içinden , Park Kahvesi yönünden hastaneye gidecekseniz ;

İzleyeceğiniz iki yol var:

Birinci yol ,kavşaktan karşıya geçip , Denizli yönünden gelen yola  ters istikamette girip en az 50 metre ilerleyip hastane yoluna gireceksiniz…Tabii burada şehir içine dönecek araçlar için yapılan cep ve bu cepte yeşil ışığı bekleyen araçlarla , Denizli yönünde gelip Afyon yönünde gidecek olan ve kırmızı ışıkta bekleyen araçlardan fırsat bulursanız hastane yoluna girmeniz mümkün olacaktır.

Birinci yol , sizi Acile götürecek en kısa kestirme yoldur.Ancak bu yolu , trafik kurallarına aykırı olarak ters yöne girip 50 metre yol alıp ve aynı zamanda ışıkta bekleyen araçlardan sıyrılarak kullanmanız mümkündür.

İkinci yol ise , kavşakta ışık yandığında Pınarbaşı mahallesi istikametine girip , Yunus Emre İlkokuluna kadar çıkıp oradan Sellik caddesinden aşağıya inerek Hastane Acil yoluna girmenizdir.

İkinci yolu kullandığınızda ,  yolu uzatarak hastayı acile daha geç götürmüş olacaksınız.

Bu durumu anlamak kabul etmek mümkün değildir. Arzu edilmez ama yarın hasta taşıyan bir aracın ters yönde iken bir kazaya sebebiyeti ve bırakın can kaybını bir insanımızın dahi burnunun kanaması halinde bunun sorumlu kim olacaktır ?

Bunun vebali kimin olacaktır ?

Sayın yetkililerin en kısa zamanda bu probleme bir çare bulmanız gerekmektedir.

Saygılarımla…04.01.2014


Haberle İlgili Ziyaretçi Yorumları

aslında aracımla hastane kavşağından ana yola çıktığımda bazen ters yönden üzerime gelen araçları görünce şaşırıyorum galiba ters yön trafiği sadece bize özgü Allah göstermesin ölümlü bir kaza olsa bu kavşakta acaba suçlu kim olurdu. ( 16-02-2014 / 21:26:13 )

Ahmet Cengiz Akaydın
  Ziyaretçi Yorumu
 
Bu Bölüme Ait Diğer Haberler