Dinar Haberleri Websitesine Hoşgeldiniz.
BİRAZ DERTLEŞELİM Mİ ?
BİRAZ DERTLEŞELİM Mİ ? Biliyorum uzun zamandır köşe yazısı yazamadım. Bunun değişik nedenleri var, ama en önemlisi herhalde yazılanların ilgililer tarafından hiçbir şekilde dikkate alınmaması olsa gerek… Mart 2009 da yayına başlattığımız www.dinarhaberleri.com sitesinin amacı logomuzda da yazdığımız gibi “Her şey Dinar İçin” Bu maksatla daha yaşanabilir ...
Haber Tarihi : 18-09-2017  

BİRAZ DERTLEŞELİM Mİ ?

Biliyorum uzun zamandır köşe yazısı yazamadım. Bunun değişik nedenleri var, ama en önemlisi herhalde yazılanların ilgililer tarafından hiçbir şekilde dikkate alınmaması olsa gerek…

Mart 2009 da yayına başlattığımız www.dinarhaberleri.com sitesinin amacı logomuzda da yazdığımız gibi “Her şey Dinar İçin”

Bu maksatla daha yaşanabilir sosyal ve kültürel yönden gelişmiş halkının huzur ve refahının yüksek olduğu bir Dinar isteğimizi her fırsatta haykırdık. Tabiri caizse yırtındık. Gördüğümüz eksiklikleri yapılması gerenleri sitemizde gündeme getirdik. Biliyor musunuz bütün bunları yaparken tek kaygımız Dinar oldu. Ama ne çare ki, konunun muhataplarından hiçbir şekilde ilgi görmedik. Hiçbir yetkili yazılanlara, fotoğraflara cevap dahi vermedi. Menderesin içler acısı durumunu defalarca fotoğraflarla gözler önüne sermiş olmamıza rağmen hiçbir yetkiliden cevap almadık. Bayramdan bayrama halka açık yapılan toplantılarda Dinar’ın yatırımlarla nasıl ihya edildiğini müjde üzerine müjdelerle Dinar’ımızın nasıl hizmetler aldığını öğrendik. Sayın milletvekilimiz  kendisini ziyarete giden Dinar muhtarlarına Büyük Menderes Projesiyle ilgili maketi göstererek projeyi anlattı. Ama bizlere (mahalli basına)bu konuda hiçbir açıklama yapma gereğini duymadı. Bu proje için ödeneğin ayrıldığı müjdesinin üzerinden aylar geçmiş olmasına rağmen sahada yapılan hiçbir şey yok. Son Kurban Bayramında sayın bakanımızın da katıldığı toplantıda bu konuya değinilmemiş olması anlaşılır gibi değil.

Dinar’ın kısır siyasete alet edilerek her geçen gün daha da geriye gitmesini gözlemek bir Dinar sevdalısı olarak beni çok üzmektedir.

Dinar mezbahanesinin kapatılması üzerine aylar önce “DİNAR  KEÇİBORLU’YA MUHTAÇ HALE Mİ GELDİ?” diye bir yazı yazdım. Daha önce yazdığımız onlarca yazı gibi bu yazımızda yetkililer tarafından hiçbir şekilde dikkate alınmadı. Ve maalesef yılların Dinar’ı hayvan kesim işini sözde Keçiborlu kesimhanesinde yaptırıyor. Sözde diyorum çünkü hayvanların çoğunluğunun çok kötü şartlar altında ahırlarda kesilip halka sunulduğu yönünde ciddi bilgiler var. Böyle bir konuda titizlenmesi gerekenler esas mahalli yetkililer, belediye olması gerekirken bize yansıyan hiçbir ses çıkmıyor. Bir çalışma yapılacak dedikodusunun dışında bu konuda hiçbir gelişme maalesef olmadı.

Herhalde içinde bulunduğumuz psikolojik durumu anladınız. Ama şartlar ne kadar olumsuz olsa da biz yine “Her şey Dinar İçin” amacına uygun hareket etmeye devam edeceğiz. Ben yetkilileri değil onları çevreleyen “Evet efendimcileri” suçluyorum. Hani bir yazımda, Dinar’ın akıllı delilere ihtiyacı var demiştim ya. Gerçekten doğruları hiç eğmeden bükmeden her şart altında haykıracak böyle insanlara her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Bu konuda siz değerli okurlarımın fikirleri, yorumları benim için çok önemli lütfen paylaşın.

Saygılarımla.18.9.2017


Haberle İlgili Ziyaretçi Yorumları

Bu konuda tamamen size katılıyorum Yasar Bey. Biz Dinarlılar olarak dahada büyüyüp gelişmeyi amaç edinirken Dinar'ımızın bu denli başka ilçelere muhtaç edilmesi hiçte akla yatkın bir durum değil. Daha önceden kapanan Dinar mezbahanesi bir devlet büyüğümüzün bir sözü ile belli bir zamana kadar açılmış lakin sahip çıkılmadığı için yine aynı hüsranı paylaşma durumunda kalmıştır. artık Dinar'ımıza sahip çıkalım....

Seddar DEMİREL ( 03-11-2017 / 15:03:51 )

Seddar Demirel
  Ziyaretçi Yorumu
 
Bu Bölüme Ait Diğer Haberler